Na šetnici ispred Gimnazije Petra Preradovića, u subotu 5. rujna, održana je 18. Burza malih vlakova, autića, lego kockica i rabljenih igračaka. Manifestacija je održana pod pokroviteljstvom Grada Virovitice, Turističke zajednice grada Virovitice te Virovitičko-podravske županije.
Ova jedinstvena burza i izložba ponovno je privukla brojne posjetitelje svih generacija – od strastvenih kolekcionara do obitelji s djecom koja su uživala u bogatom sadržaju.
– Ove godine obilježavamo deset godina Izložbe Virovitica voli vlakove, a ovo je već osamnaesta Burza po redu. Pripremili smo sadržaje za sve uzraste. Na sajmu se predstavilo čak 25 izlagača iz cijele Hrvatske – od Zagreba, Splita i Rijeke, do Slavonije i Baranje – a svatko je ponudio nešto posebno za ljubitelje maketarstva, igračaka i kolekcionarstva – rekao je Goran Denc, predsjednik organizatora, Udruge “Oto Horvat”.
Već tradicionalno, u sklopu manifestacije su trebale biti održane utrke autića na daljinsko upravljanje, kao i novost ove godine – LEGO radionica posvećena financijskoj pismenosti, no nažalost, kiša je prekinula manifestaciju i spriječila održavanje ovog zabavnog dijela programa. No, kiša nije uspjela “obrisati” dobru atmosferu ni druženje kolekcionara i posjetitelja.
Sajam malih vlakova, autića, lego kockica i rabljenih igračaka još jednom je pokazao da u Virovitici živi i raste ljubav prema hobijima koji spajaju generacije.
(icv.hr, mp; foto: Mirjana Paradinović)
