Naša županija je bila dio jednog od najvažnijih sportskih događaja u Hrvatskoj – međunarodne biciklističke utrke Tour of Croatia. Utrka je okupila najbolje svjetske biciklističke timove, a njihov prolazak kroz Hrvatsku prate oči ljubitelja sporta diljem svijeta. Utrka traje šest dana i sastoji se od šest etapa na trasi dužoj od 1000 kilometara diljem cijele Hrvatske. Dio rute je i naša županija čije su snimke prenosile televizijske postaje sa šest kontinenata- u Europi, Sjevernoj i Južnoj Americi, Aziji, Africi i Australiji, od kojih neke Tour prenose i uživo.

Današnja, uvodna etapa, dužine 227 km zahtjevnija je od prethodnih, jer je na rutu dodan uspon na Park prirode Papuk. Upravo činjenica da će snimke Parka prirode Papuk obići cijeli svijet ima veliko značenje za turizam i promociju naše županije. Biciklisti su prošli i kroz grad Viroviticu gdje su ih ispratili, između ostalih, zamjenica gradonačelnika Vlasta Honjek – Golinac i direktorica Turističke zajednice grada Virovitice Katarina Đurđević, a njihov prolazak kroz grad pogledajte u fotogaleriji… (www.icv.hr, foto: mr, ml, af, vg, ib)